صفحه شخصی عباس پسندیده (دانشیار دانشگاه قرآن و حدیث)

روزنه ای به کهکشان معارف اسلامی

سلسله دوره‌های دستیاری تخصصی راهنمایی، مشاوره و روان درمانی با رویکرد اسلامیمجموع: ۰

بازدید: ۲۸۳۵

خبر

سلسله دوره‌های دستیاری تخصصی راهنمایی، مشاوره و روان درمانی با رویکرد اسلامی

ارسال شده در: 12 اردیبهشت 1395 - 11:41 توسط عضو هیئت علمی دانشكده علوم حدیث

اصطلاح:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی در راستای تربیت نیروی های متخصص و کارآمد در حوزه مشاوره با رویکرد اسلامی، اقدام به شناسایی و جذب مشاوران و روان‌درمانگران متخصص شهر مشهد در قالب طرح «دوره دستیاری تخصصی راهنمایی، مشاوره و روان درمانی با رویکرد اسلامی» می کند.

دوره دستیاری تخصصی راهنمایی، مشاوره و روان درمانی با رویکرد اسلامی در قالب عناوین و سرفصل‌های درسی حوزه روانشناسی و علوم اسلامی با حضور اساتید متخصص و مجرب کشوری و با هدف افزایش دانش و مهارت های مشاوره ای به مخاطبان ارائه می شود.
دوره دستیاری تخصصی راهنمایی، مشاوره و روان درمانی از مهر ماه سال جاری شروع شده است و تا کنون از بین 1200 نفر دانش آموختگان دوره طی یک فرایند مصاحبه پس از سه مرحله غربالگری، تعداد 85 نفر در دو گروه علوم اسلامی و علوم رفتاری انتخاب و ساماندهی شدند.
دوره اصلی این طرح در قالب 8 گروه کاری، با حضور اساتید و دستیاران در سه مرحله آموزشی، پژوهشی و بالینی از دی ماه سال 1394 شروع و تا دو سال آیند ادامه خواهد داشت.

در این دوره، آقای دکتر سالاری فر گروه «خانواده درمانی با رویکرد اسلامی» و آقایان دکتر مسعود جان بزرگی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مسعود آذربایجانی و حجت الاسلام دکتر عباس پسندیده گروه «درمان چند بعدی معنوی» را اداره می کنند.

مرحله نخست این دوره تا خرداد 1395 پایان می یابد.

نظرات

یادداشت ها

کتاب ها